close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 5 grudnia 2016

  Droga ekspresowa S1 na Słowację powinna zostać zakończona do 2022 r. Premier Beata Szydło ogłosiła 5 grudnia 2016 r. plany dobudowy do tego czasu odcinków Podwarpie - Dąbrowa Górnicza, Kosztowy - Bielsko-Biała i obejście Węgierskiej Górki o łącznej długości 55 km.

  - Przyjechaliśmy dzisiaj do Bielska-Białej, aby ogłosić ważną decyzję dla regionu. Decyzję, na którą Podbeskidzie, Małopolska i Śląsk czekały wiele lat. Z satysfakcją mogę powiedzieć, że budowa S1 przyczyni się do rozwoju tego regionu, poprawi komunikację - powiedziała premier Beata Szydło podczas spotkania z samorządowcami w Bielsku-Białej. Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk skierował podczas tego spotkania do realizacji śląskie odcinki drogi ekspresowej S1.

   

  Realizacja odcinka Bielsko-Biała - Żywiec - granica państwa na odcinku Przybędza - Milówka tzw. „Obejście Węgierskiej Górki” (dawna S69) (8,5 km) została zaplanowana na lata 2018-20, odcinka Podwarpie - Dąbrowa Górnicza (7,8 km) na 2019-2021, zaś odcinek od węzła „Kosztowy II” w Mysłowicach do węzła „Suchy Potok” w Bielsku-Białej (39,7 km) powstanie w latach 2019-22 powstanie w latach.

   

  Szczegółowy opis prac jest dostępny na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: