close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 8 listopada 2018

  Organizowany przez Ambasadę RP w Bratysławie koncert „Na skrzydłach wolności” jest głównym wydarzeniem tegorocznych obchodów niepodległościowych na Słowacji. Wydarzenie odbędzie się 8 listopada 2018 r. w Słowackim Teatrze Narodowym w Bratysławie.

   

  Na największej scenie baletowej w stolicy Słowacji wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” ze specjalnym programem artystycznym, który oddaje nastrój polskiego społeczeństwa po odzyskaniu niepodległości. Druga część koncertu ilustruje współczesne stosunki słowacko-polskie. Słowacki Artystyczny Zespół Ludowy „SLUK”, długoletni współpracownik i przyjaciel „Śląska, zaprezentuje część swojego repertuaru, m.in. z choreografiami Juraja Kubánki. Finałowym punktem koncertu będzie występ primabaleriny Słowackiego Teatru Narodowego Rominy Kołodziej i solisty Damiana Šimko w aranżacji znanego polskiego choreografa Roberta Bondary.

  Koncert jest organizowany przy okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 25. rocznicy nawiązania polsko-słowackich stosunków dyplomatycznych pod patronatem marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego i przewodniczącego Rady Narodowej RS Andreja Danko.

   

  Wydarzenie jest realizowane we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP, Instytutem Adama Mickiewicza, Instytutem Polskim w Bratysławie i dzięki wsparciu finansowemu Asseco, Konsula Honorowego RP na Słowacji Tadeusza Frackowiaka, TZMO SA Slovakia, Oknoplast Sp. z o.o., Cottyn, WOJAS, Relax i Wawel.

   

  Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/441435416274642/

  Bilety są do kupienia na: www.snd.sk/predstavenie/11519/na-kridlach-slobody/2018-11-08/18-00

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: