close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 27 stycznia 2017

  Spotkanie z wiceszefem Ministerstwa Transportu i Budownictwa RS Peterem Ďurčekiem, odpowiedzialnym za sprawy turystyki, a także udział w 23. Międzynarodowych Targów Ruchu Turystycznego ITF SLOVAKIATOUR były celem wizyty Dawida Laska w Bratysławie w dniach 26-27 stycznia 2017 r.

  Rozmowy wiceministrów dotyczyły podjęcia bliższej współpracy polsko-słowackiej, mającej na celu wytworzenie atrakcyjnych produktów turystycznych na pograniczu polsko-słowackim, przede wszystkim w rejonie Bieszczad i Beskidu Niskiego, a także promocję wspólnej marki w celu przyciągnięcia większej liczby turystów na ten obszar, a tym samym ożywienia zaniedbanych obszarów we wschodnich częściach Polski i Słowacji. Wiceministrowie uzgodnili kontynuację rozmów podczas spotkania wiceministrów V4 odpowiedzialnych za turystykę w lutym 2017 r. w Warszawie, a następnie podczas dwustronnych warsztatów na pograniczu polsko-słowackim wiosną 2017 r.

   

  Wiceminister Dawid Lasek wziął udział w targach ITF Slovakiatour, na których Polska miała duże stoisko. W ramach stoiska promowały się: Polska Organizacja Turystyczna, Małopolska Organizacja Turystyczna, Województwo Świętokrzyskie, Euroregion Karpaty, Lotnisko Balice oraz Stowarzyszenie Gmin Uzdrowisk RP. W ramach programu dodatkowego targów odbyła się promocja nowej linii lotniczej z Krakowa do Lourdes przygotowana przez lotnisko w Balicach.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: